STRONA W LIKWIDACJI. Od dnia 14 kwietnia 2018 r. kalendarz wydarzeń nie będzie aktualizowany.

Spektakl muzyczny „Książę Pokoju”

„Książę Pokoju” - spektakl muzyczny w wykonaniu sekcji MOK. Na scenie zaprezentują się wokaliści Studia Piosenki, Sekcjai Teatralna Waldemara Lankaufa oraz zespół taneczny SPIN.

Plakat: Spektakl muzyczny „Książę Pokoju”

***

Serdecznie Zapraszamy na muzyczne widowisko świąteczne, przygotowane z myślą
o uczniach szkoł podstawowych, głównie klas IV-VIII i klas gimnazjalnych. Spektakl przygotowany został przez uczestników sekcji i kół zainteresowań, działających w Miejskim Ośrodku Kultury: sekcji tanecznej – zespołu tańca SPIN, teatralnej – grupa teatralna Waldemara Lankaufa
i oczywiście Studia Piosenki MOK. Dzieciom i młodzieży na scenie towarzyszyć będą muzycy z Kędzierzyna-Koźla. Jest to propozycja dla Państwa, by poznać, w jaki sposób pracujemy w Miejskim Ośrodku Kultury z wokalistami, młodymi aktorami i tancerzami. Wspólne widowisko to ogromne wyzwanie dla wszystkich. Dlatego serdecznie zapraszamy! Bądźcie z nami w tym ważnym momencie.

Przygotowanie: SEKCJE MOK

• Aktorzy: przygotowanie - Waldemar Lankauf,
• Wokaliści, chór: Studio Piosenki MOK – przygotowanie Justyna Sikora, Gabriela Szymańska, Artur Tekieli,
• Zespół Taneczny „SPIN” pod kierunkiem Karoliny Sadyk,
• Zespół muzyczny pod kierownictwem Artura Tekieli:
Artur Tekieli - fortepian, Damian „Struna” Surow – gitara akustyczna, Krystian Bernard – gitara elektryczna, Adam Wiśniowski – gitara basowa, Przemysław Niemiec - perkusja.

KSIĄŻĘ POKOJU, scenariusz Adam Szafraniec Książę Pokoju” to scenariusz jasełek. Fabuła została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na kontrastowym zestawieniu postaci Heroda i Jezusa. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości, co prowadzi go to do spotkania wszystkich siedmiu grzechów głównych, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana trzem Magom, którzy wykorzystują swoją wiedzę w szukaniu Zbawiciela, a po
drodze dzięki miłości otwierają serca na potrzeby bliźnich. Nowonarodzony Książę napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli.
Scenariusz uwzględnia misyjny charakter obchodzonego wkrótce po Bożym Narodzeniu święta Trzech Króli. W kulminacyjnej części przedstawienia usłyszymy piosenkę misyjną, traktującą o losie dzieci z całego świata.

Premiera: 11.01.2018 r., godz. 10.00, godz.12.00, Kino „Chemik”
Bilety: 10zł/dziecko
Rezerwacja pod nr tel. 77 480 25 56, 77 480 25 57

Dodaj swój komentarz:


Twoje imię lub nick:

data wydarzenia

Zakończone

czwartek, 11 stycznia 2018, 10:00

miejsce

Dom Kultury Chemik

47-220 Kędzierzyn-Koźle
Aleja Jana Pawła II 27
tel. (77) 48 02 540
tel/fax. (77) 48 02 551
e-mail: mok@mok.com.pl
www.mok.com.pl

szybki link