STRONA W LIKWIDACJI. Od dnia 14 kwietnia 2018 r. kalendarz wydarzeń nie będzie aktualizowany.

Koncert: Hengelo

Koncert grupy Hengelo w Kameleonie. Styl grupy określa się jako modern rocka z wpływami muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.

Plakat: Koncert: Hengelo

Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego muzycznego świata i z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.
Hengelo zadebiutowało w lutym 2016, nagrywając studyjną wideosesję dla projektu Silesia Video Session.
Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Zespół
został szybko zauważony i doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej w regionie. Zyskał również bardzo pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą
świadczyć zwycięstwa w prestiżowym konkursie Katofonia Music Outbreak ; w konkursie „Zrób Hałas” organizowanym przez Teatr Śląski oraz projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronatem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO . W listopadzie pojawiła się debiutancka Epka wydana przez zespół Hengelo, zatytułowana „ Hungry Eyes ” Na płycie znalazło się 6 premierowych utworów. Muzyka Hengelo wypłynęła poza Śląsk.
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, grupa zagrała akustyczny występ w Krakowie, a następnie pojawiła się na antenie radiowej Czwórki czy Antyradia.
Spośród ostatnich sukcesów zanotować warto,że z ponad 850 zgłoszonych zespołów Hengelo zostało wybrane do Przystanku Woodstock i 4 sierpnia 2017, zespół zagrał
na „Małej Scenie”. 9 pażdziernika 2017, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach Hengelo zagrało koncert z okazji „drugich urodzin” zespołu. W koncercie wzięli udział również zaproszeni goście między innymi: Miuosh i Natalia Grosiak.

Dodaj swój komentarz:


Twoje imię lub nick:

data wydarzenia

Zakończone

sobota, 6 stycznia 2018, 20:00

miejsce

Kameleon Jazz Club

Gliwicka 41
47-223 Kędzierzyn-Koźle
tel. +48 512 929 605
facebook.com/kameleon.jazz.club

szybki link