KKoźle w kinie! Przedstawiamy 78. numer internetowego przewodnika po premierach filmowych z miejskich kin. Sprawdź jakie filmy pojawią się na ekranie już niebawem!

Klikaj w plakaty aby poznać szczegóły i godziny seansów.

Filmy wchodzące na ekrany:

Po tamtej stronie

Dramat/Komedia, Finlandia/Niemcy
od 15 lat (Kino Chemik)

Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Fiński pokerzysta marzący o własnej restauracji i syryjski uciekinier wierzący, że życie jest piękniejsze „po tamtej stronie”. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie to początek pięknej przyjaźni?

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Filmowe Poranki: Pamiętnik Florki cz. 4

Animacja, Polska
b/o (Kino Helios)

Animacja pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków – nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych.

Na ekranie będzie można zobaczyć nowy zestaw bajek:
- Galaretka
- Moje
- Dzień Taty
- Tęcza
- Okulary

Projekcję nowych Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Slumber

Horror, USA/Wielka Brytania
od 15 lat (Kino Twierdza)

Alice (Maggie Q) jest cenioną specjalistką zajmującą się zaburzeniami snu. O pomoc do niej zwraca się rodzina, która jest nawiedzana przez prastarego demona. Paraliżuje on swoje ofiary w czasie snu, stając się ich prawdziwym koszmarem i uwalniając straszną agresję. Alice musi porzucić naukowy racjonalizm, aby pokonać własne demony i pomóc nękanej rodzinie.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Suburbicon

Komedia kryminalna, USA
od 12 lat (Kino Twierdza)

Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama sta­tecznego życia i dobrobytu czyli American Dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge`ów obraca w gruzy na­pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky`ego Lodge. Pogrążony w rozpaczy chłopak posta­nawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mrocz­ne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które nie były bez związku ze śmiercią jego matki.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Listy do M. 3

Komedia rom., Polska
od 13 lat (Kino Helios), od 12 lat (Kino Chemik)

„Listy do M. 3” opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów w wybranym kinie

21 x Nowy Jork

Dokument, Polska
od 15 lat (Kino Helios)

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. "Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym?" - pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną. Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli tylko wystarczy nam odwagi.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Pozostałe tytuły:

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów dla wybranego filmu


W artykule wykorzystano opisy dostarczane przez dystrybutorów filmów.
Wszelkie prawa do niniejszej publikacji zastrzeżone.
Powielanie, kopiowanie, rozpowszechnianie w całości lub fragmentach dozwolone jedynie za zgodą redakcji portalu.