KKoźle w kinie! Prezentujemy 68. edycję przewodnika po filmach wyświetlanych w kędzierzyńsko-kozielskich kinach. Przeczytaj, jakie filmy warto zobaczyć w tym tygodniu!

Klikaj w plakaty aby poznać szczegóły i godziny seansów.

Nowości kinowe:

DKF: Bestia, reż. Hertz. Muzyka na żywo Czerwie

Dyskusyjny Klub Filmowy: „Bestia” reż. Hertz. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. (Dom Kultury Chemik)

Pola, uboga wiejska dziewczyną po scysji z rodzicami postanawia uciec z domu. Pomaga jej w tym jej adorator, Dymitr, który podstępem zaciąga ją do pobliskiego hotelu. Poli udaje się uciec od natrętnego absztyfikanta, zabiera też ze sobą jego pieniądze. Wkrótce dziewczyną zaczyna marzyć o karierze scenicznej, zostaje tancerka w Warszawskim kabarecie. Tam dostrzega ją Aleksy, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, a dziewczyna odwzajemnia to uczucie. Nie wie jednak, że jej ukochany jest już żonaty… Tymczasem upokorzony Dymitr planuje krwawą zemstę.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Lady M.

Dramat, Wielka Brytania
od 15 lat (Kino Helios)

Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta...

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Anioły w Ameryce cz.1

Seans z cyklu „Helios na scenie”, Retransmisja spektaklu teatralnego. Wielka Brytania
od 12 lat (Kino Helios)

Ameryka, połowa lat 80-tych XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Regana. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior Walter, zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi – Roy Cohn – to postać ponoć stworzona przez autora na kanwie prawdziwej postaci ze świata amerykańskiej polityki. Roy nie może uwierzyć, że zapadł na AIDS, ponieważ sądził zawsze, że tylko „szarzy ludzie” mogą zachorować na tę chorobę.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Maraton Kinga

Wyjątkowy maraton filmowy z ekranizacjami kultowych powieści Stephena Kinga. Na ekranie: „LŚNIENIE”, „ŁOWCA SNÓW” i premierowo „TO”. (Kino Helios)

Start: 08.09.2017r. godz. 23.00 do rana

Na ekranie:
- Lśnienie
- Łowca snów
- To (PREMIERA!)

Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea), sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon ważny tylko w czasie maratonu.

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

To

Horror, USA
od 15 lat (Kino Chemik), od 15 lat (Kino Helios)

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów w wybranym kinie

Na układy nie ma rady

Komedia obyczajowa, Polska
od 11 lat (Kino Twierdza), od 15 lat (Kino Helios)

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów w wybranym kinie

Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata

Dokumentalny, Francja
b/o (Kino Helios)

Pokryta lodem Antarktyka tętni życiem. Młody pingwin przygotowuje się na swoją pierwszą w życiu wielką wędrówkę. Tajemniczy instynkt prowadzi te niezwykłe ptaki w nieznaną podróż, która potrwa dziesiątki dni. Pod czujną opieką swojego 45-letniego opiekuna ze stada rozpoczyna się największa przygoda życia niedoświadczonego pingwina. Kamery będą bacznie śledzić uważnie jego zmagania, wątpliwości oraz wielkie wyzwania, jakie czekają go podczas wędrówki.

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Bob Budowniczy: Mega Pojazdy

Animacja/Przygodowy , Wielka Brytania
b/o (Kino Helios)

Koparka, spychacz i dźwig nie mogą się doczekać, żeby pomóc w jego największym zadaniu – budową tamy i przebudową starego kamieniołomu w zbiornik, który dostarczy świeżą wodę mieszkańcom Spring City. Bob zaprosił do pomocy innego budowniczego, Konrada, żeby wraz z jego ogromnymi Mega Pojazdami, pomógł mu oczyścić kamieniołom. Konrad urażony utratą kontraktu na budowę tamy, potajemnie sabotuje jej budowę. Wkrótce Bob zauważa, że sprawy nie wyglądają tak, jak powinny i że tylko on i jego drużyna mogą uratować miasteczko Spring City!

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów

Pozostałe filmy:

kliknij w plakat aby zobaczyć godziny seansów dla wybranego filmu


W artykule wykorzystano opisy dostarczane przez dystrybutorów filmów.
Wszelkie prawa do niniejszej publikacji zastrzeżone.
Powielanie, kopiowanie, rozpowszechnianie w całości lub fragmentach dozwolone jedynie za zgodą redakcji portalu.